Tel: +421 903 240 801 | Email: info@anteaconsulting.sk

7 TIPOV, AKO NA MILENIÁLOV

Na konferencii Od manažéra k lídrovi 2019, ktorú sme organizovali v spolupráci s týždenníkom Trend, sme sa bavili s top lídrami zo sveta biznisu aj s influencermi na tému “Ako na mileniálov”. Popri hlbokých a inšpiratívnych myšlienkach skvelých spíkrov sme sa aj zabavili a zhodli sa na 7 tipoch, ako pracovať s mileniálmi.

Mileniáli, ľudia vo veku 15 – 35 rokov, dnes už aktívne ovplyvňujú pracovný aj spotrebiteľský trh. Ako viesť týchto ľudí, aby boli motivovaní a využívali svoj potenciál? Niektorí lídri využívajú dnes už bežné nástroje ako flexibilný pracovný čas, home office či dokonca neobmedzenú dovolenku. Iným lídrom funguje, keď dávajú ľuďom flexibilitu v rámci jasnejšie vymedzených hraníc, no vytvárajú ľuďom priestor na realizáciu. Zhodli sme sa na tom, že to závisí aj od typu biznisu, odvetvia, regiónu, či osobnosti lídra.

O milniáloch sa všeobecne hovorí, že sú nezodpovední, netrpezliví a rozmaznaní. Nie je to však pravidlo. Z pohľadu osobnostnej typológie DiSC rozdeľujeme aj mileniálov na 4 osobnostné typy. Spôsob, ako k nim pristupovať, sa tiež líši. Všeobecne ale celú generáciu mileniálov radíme z pohľadu DiSCu medzi „Generáciu Influencerov“. Keď s nimi chceme pracovať, musíme najskôr porozumieť im aj ich svetu. Ako teda na mileniálov? Tu je 7 tipov:

  1. Dajte im slobodu, no zároveň ich veďte k zodpovednosti (aj sloboda by mala mať hranice či jasne stanovené „pravidlá hry“)
  2. Vytvorte im inšpiratívne a kreatívne prostredie a prácu
  3. Nechajte ich vyniknúť a oceňujte ich
  4. Dajte im priestor realizovať sa a vyjadriť svoj názor
  5. Vytvorte im priestor na neustále vzdelávanie, rast a učenie (aj na vlastných chybách)
  6. Nezväzujte ich procesmi a štruktúrami, podporujte agilitu
  7. Buďte autentickí a choďte príkladom

Keď sa chcete dozvedieť viac o typológii nielen mileniálov, prihláste sa na naše školenie DiSC:

Chcete spoznať svoje silné a slabé stránky? Chcete lepšie porozumieť sebe a iným?